Документальні виставки on-line

Он-лайнова документальна виставка
"Війна і Перемога в історичній пам'яті українського народу
(до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років
та 65-ї річниці завершення Другої світової війни)"

До 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років Держкомархів та державні архівні установи України підготували он-лайнову документальну виставку.

Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років - найважливіша складова Другої світової війни, у ході якої вирішувалася доля народів усього світу.

Важко переоцінити роль українського народу у здобутті Перемоги. Українці воювали з нацистами у складі Червоної армії, партизанських загонах, військових формуваннях іноземних держав. У тилу працювали їхні жінки та діти. Самопожертва в ім'я свободи і незалежності Вітчизни, тяжкі страждання, бойові подвиги та масовий героїзм людей в тилу, на полях бойових дій і на окупованій території є безперечним свідченням внеску українського народу у Перемогу 1945 року.

У фондах державних архівних установ України зберігаються тисячі документів, які висвітлюють сторінки історії Великої Вітчизняної війни. Лише невелику частку з них представлено у пропонованій виставці.

Перший розділ "Етапи соборності України" присвячений приєднанню до території УРСР Східної Галичини, Північної Буковини та Закарпаття, що завершило об'єднання усіх українських земель у складі однієї держави.

Другий розділ "Україна під нацистською окупацією" розповідає про тяжкі часи періоду тимчасової окупації території України нацистсько-фашистськими загарбниками.

Документи третього розділу "Партизансько-підпільний рух" свідчать про масовий героїзм та самопожертву Українського народу, діяльність партизанських загонів та з'єднань на окупованій території.

Четвертий розділ "Визволення України від гітлерівських окупантів" містить документи, що свідчать про бойові дії та звільнення українських міст та сіл, зустріч радянських воїнів, повернення населення у рідні домівки.

П'ятий розділ "Відбудова зруйнованого війною народного господарства України" - це правдива інформація про величезні збитки, завдані війною економіці України, зруйноване сільське господарство та промисловість, масові зусилля населення з відбудови народного господарства.

Надзвичайно красномовним та емоційно насиченим є шостий розділ "Спогади учасників про події Великої Вітчизняної війни", де на основі свідчень очевидців розповідається про трагічні події 1941–1945 років.

Сторінкам переселення етнічних українців із території Польщі присвячено сьомий розділ тематичної виставки.

У документах восьмого розділу "Церква у роки війни" йдеться про роль православної церкви у здобутті Перемоги над фашизмом, участь священників у бойових діях, надання допомоги фронту, підтримку населення окупованої території України під час Великої Вітчизняною війни 1941–1945 років.

Дев'ятий розділ присвячений участі української делегації у Міжнародній конференції в Сан-Франциско (США) у 1945 р.

Окремим десятим розділом представлено плакати воєнних років з фондів Державної наукової архівної бібліотеки, м. Київ.

Матеріали он-лайнових документальних виставок "До Дня партизанської слави", "ОКУПАЦІЯ. 1941-1944: Невідома війна. Невідоме життя", "Друга світова війна і Голокост в Україні", "Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів" доповнюють документальні свідчення про події Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, розкриваючи інші сторінки її історії.


На початок
На початок