- Перша офіційна реакція партійного керівництва Одеської області на події, що сталися за два тижні до того поблизу міста Прип’ять. Під грифом "цілком таємно": протокол № 13 засідання бюро Одеського обкому Компартії України від 10 травня 1986 р. На порядку денному – питання про виконання постанов ЦК КПРС та ЦК КПУ що до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та усунення її наслідків.
Держархів Одеської обл., ф. П-11, оп. 144, спр. 16, арк. 49-53.
- Спогади полковника В. О. Примака, під командуванням якого військовослужбовці 262-го окремого механізованого полку (який на той час був розташований у с. Червонознам’янка Одеської області) приймали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Текст ілюстровано фотографіями з особових архівів учасників подій.
За публікацією: Ніточко І. І. Афганістан. Чорнобиль: Випробування трагедією: Березівський район. – Одеса, 2009. – С. 119-128.
- Указ Президії Верховної Ради СРСР "Про нагородження орденами та медалями СРСР робітників об’єднань, підприємств та організацій міністерств, державних комітетів та відомств Української РСР, найбільш відзначилися при ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС та усунення її наслідків" № 6215-ХІ, від 24 грудня 1986 р., за яким 11 працівників підприємств та організацій м. Одеси та Одеської області, за свою героїчну та самовіддану працю отримали високі урядові нагороди: ордени "Трудового Червоного Прапора", "Знак Пошани", "Трудової Слави ІІІ ступеню", медалі "За трудову доблесть" та "За трудову відзнаку".
Держархів Одеської обл., ф. Р-2000, оп. 10, спр. 737, 173 арк.
|