ІІІ. СИГНАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

1. Зарубіжні видання з архівної справи та документознавства

МІЖНАРОДНІ ВИДАННЯ

Archives of Former International Organizations of the States of Central and Eastern Europe: Papers of the international conferences (Warsaw, October 13-14 2000, Moscow, May 21-22, 2001) / The General Head Office of State Archives the Open Society Archives; ed. by Wladyslaw Stepniak. - Warszawa, 2001. - 214 pp.
(Архіви колишніх міжнародних організацій країн Центральної та Східної Європи: Матеріали міжнародної конференції (Варшава, 13-14 жовтня 2000, Москва, 21-22 травня 2001) / Головне управління державних архівів; Ред. Владислав Стемпняк. - Варшава, 2001. - 214 с.)

СОДЕРЖАНИЕ

ЧАСТЬ І

Предисловие

Резолюция VI Международной Архивной Конференции "Архивы Бывших Международных Организаций Стран Центральной и Восточной Европы"

І. Архивы международных организаций Центральной и Восточной Европы

II. Архивы бывших международных организаций стран Центральной и Восточной Европы

III. Страны Центральной и Восточной Европы в деятельности других международных организаций

IV. Европейские программы для библиотек, музеев и архивов - их роль в интегрирующейся Европе

ЧАСТЬ II


"Комма" (Comma): Міжнародний журнал архівів, 2001, № 1-2.

З 2001 року Міжнародна Рада Архівів розпочала видання нового часопису "Comma. International Journal on Archives". Нове видання постало внаслідок об'єднання журналів "Janus" та "Archivum" а також матеріалів Круглого столу архівів (Proceedings of CITRA). На сторінках першого випуску представлені роботи членів комітету МРА з юридичних питань та секції МРА з бізнес-архівів та архівів робітничих рухів. Особливістю даного випуску є спільна робота значної кількості архівістів з Латинської Америки, Іспанії та Португалії, в тому числі членів Асоціації латиноамериканських архівів.

Joan van Albada Архіви - частка пам'яті чи дещо більше
Автор на основі особистих контактів з архівістами країн Азії, Європи та Африки досліджує сприйняття терміну "архіви" в різних культурах світу.

Jose Bernal Rivas Fernandez Виклики архівам, архівістам та архівній науці на порозі ХХІ століття
Про вплив сучасного інформаційного суспільства на еволюцію архівів та архівної науки.

Verne Harris Право, свідоцтва та електронні документи: Стратегічна перспектива з періферії глобального світу
В статті розглядаються правові питання існування електронної документації в країнах на періферії глобального світу.

Brian Williams, William K. Wallach Документуючи Південно-Африканський визвольний рух: залучення архіву Університету у Форт-Хеа
Стаття присвячена програмі співробітництва між Мічиганським університетом (США) та університетом у Форт-Хеа (ПАР), якому була передана на зберігання документація організацій південно-африканського вивольного руху (Африканського національного конгресу, Панафриканського конгресу та ін.). Метою програми є збільшення доступності цих документів. Крім цього розглядаються питання походження документації, розміщеної у Форт-Хеа, умови, в яких вона створювалась та зберігалась.

Gary M. Peterson Нові технології та авторське право: Вплив архівів
В статті підіймається питання: наскільки важливим для архівістів є ратифікація Договору Всесвітньої організації з інтелектуальної власності 1996 р. та прийняття у зв'язку з цим багатьма країнами законів, що регулюють авторські права. Дається короткий огляд основних положень по захисту авторських прав, розглядаються проблеми впливу нових технологій на законодавство в цій галузі.

Guo Siping Розгляд проблеми захисту авторських прав в Архівному управлінні (з додаванням відповідного законодавства з китайського цивільного процесу)
Стаття присвячена проблемам, пов'язаним з приведенням китайського архівного законодавства у відповідність до Закону про авторські права.

Lajos Kormendy Приватизація та архіви
В статті аналізується досвід архівів 20 країн Європи, Азії та Північної Америки, пов'язаний з переходом архівів з державної власності у приватний сектор.

Herve l'Huillier, Steffen Deutschbein Яким чином злиття впливають на управління корпоративними архівами
Про наслідки об'єднання великих корпорацій для корпоративних архівів (на прикладі фірми TotalFinalElf).

Craig St. Clair Занедбання, статус-кво чи можливість: корпоративні злиття та корпоративні архіви
Розглядаються сценарії об'єднання корпорацій та їх вплив на архіви, стратегії виживання архіва в цьому процесі.

Henrik Fode Злиття: історичний огляд їх впливу на архіви в Північній Європі
В умовах глобалізації та інтернаціоналізації бізнесу, країни Північної Європи зустрічаються з значними труднощами, пов'язаними з вивченням та зберіганням економічної документації. Автор виступає за створення на глобальному рівні координуючого органу для збирання та зберігання бізнес-документації, вважаючи це одним з пріоритетів в роботі секції МРА з бізнес-архівів.

Mario Cardenas Ayaipoma Кваліфікація архівістів в іспаномовному світі.
Про розвиток архівної освіти в країнах Латинської Америки.

Julia Maria Rodriguez Barredo Навчання іспанських архівістів: план на ХХІ століття
В статті розглядається система архівної освіти в Іспанії та перспективи її розвитку, зокрема в зв'язку з проектом створення курсу архівних наук з наданням вченого ступеню, який президенти асоціацій іспанських архівістів подали на розгляд Ради президентів університетів в 1999 році.

Berarda Salaverria, Luis Frades Асоціація латиноамериканських архівів: внесок до латиноамериканської єдності
Розглядаються історія створення, сучасний статус та результати діяльності Асоціації латиноамериканських архівістів. До найвагоміших результатів діяльності автори відносять створення журналу асоціації, путівника по джерелах вивчення історії Латинської Америки, путівника по каталогах, робочі групи по термінології та управлінню документацією.

Jose Maria Jardim, Maria Odila Kahl Fonseca Вивчення використання: стан проблеми
Стаття присвячена теоретичним та практичним питанням використання інформації (в архівній сфері) як одному з об'єктів архівної діяльності. В статті дається вичерпний огляд архівної літератури, що стосується вивчення користувачів архівів, за останні десятиріччя.

Ana Virginia Garcia de Benedictis Поширення архівів
В умовах сучасного інформаційного суспільства концепція архівів повинна бути розширеною та стати більш динамічною. Інформація, яка зберігається в архівах, повинна поширюватися навіть за межі національних кордонів. Для досягнення цієї мети архіви повинні використовувати сучасні технологічні можливості.

Martin Turrado Vidal Проект дослідження історії поліції: погляд дослідника на поліційні документи
Стаття присвячена проекту дослідження історії іспанської поліції. Розглядаються історія проекту, різні види джерел з історії поліції та проблеми, пов'язані з ними, історіографія цієї проблеми.

Leonardo Guzman Латиноамериканські архіви та їх технологічний розвиток
Розглядається процес інтеграції нових технологій в повсякденну практику роботи архівів країн Латинської Америки та Карибського басейну та використання в цьому процесі стандартів міжнародного описування ISAD (G), адаптованих до умов роботи місцевих архівів.

Daniel Restrepo Manrique Історичний фонд Травера (Іспанія)
Про діяльність історичного фонду Травера - приватної благодійної організації, основною метою якого є збереження та популяризація документальної та бібліографічної спадщини Латинської Америки, Іспанії та Португалії, в тому числі збереження історичних архівів.

Joao Vieira Охорона архівів архітектури у відповідності з програмою "Документальне джерело"
В статті висвітлюються основні цілі програми "Документальне джерело", спрямованої на збереження архівів, що знаходяться під опікою Генеральної дирекції по збереженню національних пам'яток у складі міністерства соціального майна Португалії.

Madalena Garcia Термінологія та архівне співробітництво
Португальська організація з стандартизації випустила Словник архівної термінології, який повинен забезпечити португальських архівістів єдиною технічною мовою. Для виконання цього завдання було вирішено перекласти португальською мовою словник Міжнародної Ради архівів та адаптувати його у відповідності з португальською архівною традицією. Робота над словником проводилась у співробітництві з бразильськими архівістами, Форумом держав, що розмовляють португальською мовою та з Групою по іспано-латиноамериканським архівам.

Elena Calderon Pavon Управління документацією судових органів Іспанії
Стаття присвячена проблемі управління судовою документацією Іспанії та специфіці цього комплексу документів. Дається огляд системи юрисдикції в Іспанії, що склалась в ХІХ-ХХ ст., розглядаються способи систематизації документів судових органів Іспанії з точки зору архівіста, процес експертизи цінності та відбору документів на зберігання, терміни зберігання та час засекречування документів.


"Атланті" Atlanti), Марібор, 2001, том 11, № 1

Класінц П. П. Передмова

Класінц П. П. Міжнародний інститут архівознавства в останній рік

Архіви та Інтернет

Вебер Г. Архіви та Інтернет - орієнтація дослідників на нові методи

Пудловські Л. Архіви та Інтернет - на прикладі міжнародних архівів

Лупріан К. Е. Архівні сайти - інформаційні центри та ворота до лабіринту

Тато Г. Державний архів Трієсту - on-line архів

Молнар Б. Архіви та Інтернет

Мароц М. Документи, що підтверджують факти. Європа, відображена в архівах. - Виставка архівів в інтернет

Ларін М. В. Інтернет в державних архівах Росії

Гердей М. Етичні проблеми у використанні комп'ютерних програм та інтернету в архівній роботі

Півка М., Новак М. Деякі проблеми реалізації інформаційних технологій

Ріглер Й. Цифрові архівні документи - нові пропозиції архівів для досліджень


"Атланті" (Atlanti), Марібор, 2001, том 11, № 2.

Останній досвід в будівництві архівних споруд

Класінц П. П. Поганий досвід в діяльності нових та адаптованих архівних споруд

Кова У. Останні заходи по саніруванню архівних споруд в Італії

Ганус Й. Досвід будівництва архівних споруд за останні 17 років

Хаспель Б. Досвід будівнитцва архівних споруд в Ізраїлі

Баранова Г. Останній досвід будівництва архівних споруд

Андерсон П. Будинок Томаса Томсона через 5 років

Пферші Г. Досвід архівного будівництва в Австрії

Кожар А. Вплив стану архівних приміщень та архівного обладнання на руйнування архівних фондів внаслідок війни в Боснії та Герцеговині

Модрушан М. Негативний досвід в теорії та практиці мікрофільмування

Вибрана інформація з розділу "Архівна техніка"

Покажчик

Ключові слова

Вказівки для дослідників


"Архівна наука" (Archival Science), Міжнародний журнал документальної інформації, 2001, Т. 1, № 1.

Передмова

Хосман П., Кетелар Е., Томассен Т. Презентація "Архівної науки"

Статті

Кук Т. Архівна наука та постмодернізм: нові формулювання для старих концепцій

Делмас Б. Архівна наука як обличчя інформаційного суспільства

Дуранті Л. Вплив цифрових технологій на архівну науку

Менне-Харітц А. Доступ - переформулювання архівних парадигм

Повідомлення

Тамбле Д. Архівна теорія в Італії сьогодні

Рецензії


БІЛОРУСЬ

Архіварыус: Зб. навук.-папул. паведамл. і арт. / Рэдкал.: А. К. Галубовіч (старш.) і інш. - Мн.: НГАБ, 2001. - 190 с. - (Сер.: гісторыя, архівазнаўства, крыніцазнаўства; Вып. 1).*

Уступ

Гісторыя

А. К. Голубович Вехи пройденного пути4

С. Ф. Адамович Свято-Михайловская церковь в Зембине: история строительства и существования15

Г. М. Брэгер Выпадак на менскай мытні ў 1549 годзе

И. Л. Вернер Добрый и чистый талант

У. М. Дзянісаў Сядзіба Манюшкі

Р. С. Жаўняркевіч Радавод Хаіма Суціна

Л. М. Лисова"В списках не значится..."

Т. И. Седляревич Из истории Минской женской гимназии Министерства народного просвещения (по материалам НИАБ)

Зм. Л. Яцкевіч Азаровічы - род магілёўскіх фундатараў і дабрадзеяў

Зм. Л. Яцкевіч Забыты гісторык праваслаўнай царквы

В. В. Губина Стили в культовой архитектуре Беларуси XIX в. как отражение конфессиональной политики Российского государства

Зм. Л. Яцкевіч Лазавіцкая рэзідэнцыя езуітаў

Публікацыі архіўных дакументаў

Н. А. Барсукова Тэстамент капітана каралеўскіх драбантаў Юрыя Караля Шэлпаха фон Штэтэнберга

І. М. Бобер Ліст падкаморага гарадзенскага Грыгорыя Масальскага насельніцтву Гарадзенскага пав. аб правілах склікання коп і прызначэнні месцаў капавішчаў

Г. М. Брэгер Разрабаванне маёнтка Ілля ў 1831 годзе

А. Л. Грывянёў Лісты да архіепіскапа

Р. С. Жаўняркевіч Дакументы аб выдачы замежных пашпартоў Якубу Атонавічу Наркевічу-Ёдку і ягонай дачцэ Алене

А. А. Лашкевіч Згадкі аб Стахору Мітковічу ў актавых кнігах Магілёва

Крыніцазнаўства

А. К. Голубович Источники по генеалогии Беларуси

Н. Я. Калеснік, В. У. Скалабін Справа № 28 (Спроба апісання дакументаў фонду Беларускага нацыянальнага камісарыята)

А. Е. Рыбаков Нормативная документация в Великом княжестве Литовском в XVI в.: состав и анализ

У. М. Свяжынскі Лінгвістычныя праблемы падрыхтоўкі выдання ўнутраных вопісаў актаў Магілёўскага магістрата. Т. І

Архівазнаўства

У. В. Фядосаў Аб тэарэтычнай і практычнай значнасці архіўных дакументаў

Н. Н. Левчик Усовершенствование и переработка описей церковных фондов в Национальном историческом архиве Беларуси

Т. С. Михеенок Отдел автоматизированных архивных технологий - реалии и перспективы

С. А. Рыбчонак Класіфікацыя крыніц па генеалогіі. Прамыя і ўскосныя крыніцы

А. А. Станкевич О физическом состоянии документов Национального исторического архива Беларуси

М. Н. Ульянова Каталог архива

И. Н. Шпилевская Картографические материалы и практическая работа с ними в НИАБ

Інфармацыя і хроніка

Л. М. Лисова Переезд НИАБ в новое здание: год за годом (1996-1998)167

Спасылкі

Нашы аўтары


Беларускі археаграфічны штогоднік. Вып. 2 / Рэд. кал.: Р. П. Платонаў (гал. рэд.) і інш. - Мн.: БелНДІДАС, 2001. - 360 с.*

Да чытачоў "Беларускага археаграфічнага штогодніка"

Археаграфія

У. П. Казлоў, А. М. Міхальчанка Некаторыя пытанні археаграфіі як навуковай дысцыпліны

М. Ф. Шумейко Состояние и развитие археографии в Беларуси во второй половине XIX- начале XX в.

С. М. Асіноўскі Археаграфічныя і архівазнаўчыя публікацыі ў часопісе "Архівы і справаводства"

Архівазнаўства і архіўная справа

С. В. Жумарь Архив Института истории Национальной академии наук Беларуси

А. В. Воробьев Научно-справочный аппарат к документам периода Великой Отечественной войны

В. В. Кушмиров Тематический указатель к фонду переводов

Т. В. Кекелева Падрыхтоўка выставак у Беларускім дзяржаўным архіве-музеі літаратуры і мастацтва

Г. М. Брэгер, Л. А. Лінская Дакументальныя матэрыялы XVI- ХVІІІ стст. у фондах Нацыянальнага музея гісторыі і культуры Беларусі

В. С. Пазднякоў "Беларуская энцыклапедыя" і архівы: здабыткі і праблемы супрацоўніцтва

Крыніцазнаўства

В. Л. Носевич Комплекс документов по истории одной белорусской микропопуляции

Е. И. Барановский Черты и лица минского антифашистского подполья периода Великой Отечественной войны

Э. Г. Иоффе Холокост на белорусской земле

И. Ю. Воронкова Письма солдатам вермахта

Тэксталогія

Т. У. Біндзіч Рукапісная беларуская лацінка

Палеаграфія

Л. І. Станкевіч Скруток паморскі з фонду Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі - помнік стараабрадніцкай кніжнасці ХІХ ст.

З гісторыі дзяржаўных устаноў

А. І. Груша Інфармацыйныя элементы формуляра документа канцылярыі Вялікага княства Літоўскага

40-х гадоў XV- першай паловы XVI ст.

С. Е. Рассадин Гербовый привилей 1643 г. на магдебургию г. Казимежу в старостве Бобруйском

З. Л. Яцкевіч Узорны набілітацыйны прывілей для гарадоў Вялікага княства Літоўскага

И. Н. Шпилевская Из истории таможенной службы Минска

В. К. Ракашевич Государственный арбитраж в Белорусской ССР (1921 - 1991)

Р. П. Платонаў Кіруючыя кадры і беларуская мова (1920-я гады)

М. А. Бандарэнка Беларусізацыя у войсковых часцях у 1920 - 1930-я гады

Постаці

Г. В. Запартыка, А. М. Запартыка І. І. Грыгаровіч

У замежных архівах

С. Я. Новікаў Беларусь пад нямецкай акупацыяй у адлюстраванні матэрыялаў Федэральнага ваеннага архіва Германіі

Дакументы

Публікацыя В. С. Мянжынскага і Ю. У. Несцяровіча "Канфірмацыі гаспадара і вышэйшых устаноў Вялікага княства Літоўскага, Рускага, Жамойцкага" як намінальная публікацыя

Публікацыя В. М. Лебедзевай Аўтабіяграфічны документ М. В. Доўнар-Запольскага

Публикация В. А. Сверчкова "Неизвестная дорога" партийного архива

С. В. Жумарь Находка документа о масонах в Белоруссии

Бібліяграфія. Рэцэнзіі. Інфармацыя

Ю. У. Несцяровіч Мікалай Улашчык як прыклад прафесійнага падыходу да археаграфічнай працы

Т. П. Бандарэнка Настольны практычны дапаможнік

А. И. Валаханович Неизвестное и известное о начале Великой Отечественной войны

Эдуард Савицкий Исследование по проблемам истории Холокоста

Юбілеї

У. В. Фядосаў Навуковая дзейнасць інстытута ў гады станаўлення

В. В. Баландзін, Т. Л. Рахманько Шасцідзесяцігадовы кінафотафонадакументальны летапіс Беларусі

П. П. Журкевіч, А. І. Валахановіч, Т. М. Мальцава Лексіколаг, перакладчык, рэдактар

Хроніка

Памяці таварыша

Барановский Е. И Степан Захарович Почанин

Наші аўтары


РОСІЯ

Делопроизводство: Ежеквартальный информационно-практический журнал, М., 2002, № 1.

Ларин М. В. Государственное регулирование делопроизводства в России: история и современность

Демушкин А. С. Документационное обеспечение деятельности органов власти и управления города Москвы

Кузнецова Т. В. Специальность "Документоведение и документационное обеспечение управления" (Введение в специальность)

Ермолаева А. В. Устав - Основной Закон области как субъекта Российской Федерации

Романов Д. А. Знакомство: система автоматизации делопроизводства и документооборота БОСС-Референт

Кузнецов С. Л. Научно-информационный центр Горбачев-фонда как пример создания единой службы доступа к информационно-документационным ресурсам

Доронина Л. А., Черников Б. В. Новые информационные технологии хранения документов организации (к постановке проблемы)

Риттер О. К., Мингалев В. С. Современные подходы к созданию интегрированных систем документационного сопровождения жизненного цикла продукции и услуг

Костомаров М. Н. Единая система классификации и кодирования технико-экономической информации и социальной информации РФ

Кирюхин Ю. Г., Акимов А. П. Автоматизация разработки учебных планов и учебной нагрузки преподавателей

Усманова И. В., Фионова Л. Р. Автоматизация подготовки документов (на примере отдела маркетинга коммерческой фирмы)

Емышева Е. М., Мосягина О. В. Организация и методика проведения учебной практики по курсу "Документоведение"

Подлоги документов

Козлов В. П. Подлоги письменных источников по российской истории в ХХ веке ("Постановления" кремлевских мудрецов)

Архивное дело

Алексеева Е. В., Афанасьева Л. П., Бурова Е. М., Осичкина Г. А. Архивоведческие аспекты в делопроизводстве (Введение к циклу статей)

Браун Е. Д. Особенности семейных архивов и частной переписки в Англии XV в. (На материалах семейных архивов Пастонов, Стоноров и Пламптонов)

Из истории делопроизводства

Райхцаум А. Л. Организация и совершенствование делопроизводства в 50-80-х гг. ХХ века

Карпычева Е. В. Создание и оформление управленческой документации СНК РСФСР (1917-1919 гг.)

Никитин Т. Н. Документирование участия российских представителей в работе конгрессов ІІ Интернационала (конец ХІХ в.)

Додонова М. И. Исторический опыт документирования деятельности Боярской думы82

VIII Международная научно-практическая конференция

Ларин М. В., Калугина И. В. VIII Международная научно-практическая конференция "Документация в информационном обществе: проблемы государственного регулирования документационного обеспечения управления при переходе на электронные технологии"

Кузнецова Т. В. Проблемы преподавания документоведческих дисциплин в вузах (тезисы доклада)

Бугров Д. В., Мазур Л. Н. Специальность "Документоведение и документационное обеспечение управления" на историческом факультете УрГУ: опыт, проблемы и перспективы развития

Фионова Л. Р. Опыт подготовки по специальности "Документоведение и документационное обеспечение управления" в Пензенском государственном университете

Румянцева С. А. Проблемы подготовки работников служб ДОУ для предприятий малого и среднего бизнеса

Долгополова Н. Ф. Определение объектов мониторинга качества профессиональной подготовки специалистов-документоведов

Леонтьева О. Г. Цель и задачи курса "Электронные документы" (опыт разработки спецкурса в Тверском государственном университете)

Ларьков Н. С. Некоторые проблемы преподавания курса документоведения в Томском государственном университете

Емышева Е. М. Особенности преподавания дисциплин документоведческого цикла студентам заочного отделения

Конькова А. Ю. Проблемы организации и проведения практических занятий по документоведческим дисциплинам

Васькова Н. И., Зиновьева Н. Б. Проблемы преподавания документоведческих дисциплин в региональных вузах культуры и искусства

Воробьев К. В. Обучающие аспекты проекта "Современный документооборот и архивное дело"

Ермолаева А. В. Изучение нормативных документов органов государственной власти субъекта Федерации в курсе "Документационное обеспечение управления"

Мингалев В. С. Цикл документоведческих дисциплин в системе подготовки специалистов сферы сервиса


Информационный вестник, М.: ВНИИДАД, 2001, № 1 (19).

Документы архивных служб

Республика Беларусь
Положение о порядке оказания учреждениями Государственной архивной службы Республики Беларусь платных услуг юридическим и физическим лицам по использованию архивных документов и выполнения юридическим лицам платных работ по обеспечению сохранности документов4

Республика Казахстан
Решение коллегии О работе органов управления и ведения архивным делом Республики Казахстан в 1-м полугодии 2000 года

Приложение к решению коллегии Комитета по управлению архивами и документацией от 24.07.2000 г. № 3/1 Аналитическая записка о работе органов управления и ведения архивным делом Республики Казахстан в 1-ом полугодии 2000 г.

Российская Федерация
Приказ Росархива от 13.02.2001 № 12 Об утверждении примерного положения об архивохранилище государственного архива и примерных должностных инструкций главного хранителя фондов и заведующего архивохранилищем государственного архива

Международное сотрудничество

Республика Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2000 года № 414 Об утверждении Соглашения о принципах и формах взаимодействия государств-участников СНГ в области использования архивной информации

Соглашение о принципах и формах взаимодействия государств-участников СНГ в области использования архивной информации

Новые поступления

Республика Казахстан
Перечень нормативно-методических документов, подготовленных сотрудниками Архива Президента Республики Казахстан в 2000 г.

Российская Федерация
Перечень новых поступлений в СИФ ОЦНТИ, неопубликованных разработок и информационных материалов за 1 квартал 2001 г.34

Сигнальная информация изданий государств - участников СНГ

Республика Беларусь
Белорусский археографический ежегодник Минск, 2000

Архивы и делопроизводство. Научно-практический иллюстрированный журнал №№ 2-6 за 2000 г. Содержание

Республика Казахстан
Информационный бюллетень архивных учреждений Республики Казахстан 2000 № 1-2 (21-22). Содержание

Российская Федерация
Безопасность архивов и архивных фондов: Докл. и сообщ. на Всерос. науч.-практ. конф. 30 нояб.- 1 дек. 1999 г. Содержание

Туркменистан
Туркменские архивы. Научно-теоретический и методический журнал 1,1993,1-2,1994,1-2,1995,1-2,1996,1-2,199745


Информационный вестник, М.: ВНИИДАД, 2001, № 2 (20).

Документы архивных служб

Республика Казахстан
Решение Коллегии Комитета от 5 октября 2000 г. "О работе государственных архивов г. Алматы и Алматинской области по исполнению запросов социально-правового характера в рамках контроля за исполнением Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1995 г. № 2340 "О порядке рассмотрения обращений граждан"

Инструкция о порядке и сроках временного хранения документов Национального архивного фонда Республики Казахстан в ведомственных архивах государственных юридических лиц

Российская Федерация
Решение коллегии Росархива от 25.10.2000 "О ходе выполнения решения Правительства Российской Федерации от 25 ноября 1999 г. № 46 "О мерах по сохранению Архивного фонда Российской Федерации и улучшению использования архивных документов" в части итогов проверки использования помещений, предназначенных для ведомственного хранения архивных документов"

Решение совместного заседания коллегии Росархива и Правления Российского общества историков-архивистов от 25.10.2000 "Об итогах XIV Международного конгресса архивов и организации работы архивных учреждений Российской Федерации по выполнению принятых им решений"

Международное сотрудничество

Совместное заседание коллегий Росархива и Госкомархива Беларуси

Повестка дня

Решение совместного заседания коллегий "Из опыта работы архивных учреждений Республики Беларусь и Российской Федерации по исполнению запросов лиц, пострадавших от нацистских преследований"

Справка о работе архивных учреждений Российской Федерации по исполнению запросов лиц, пострадавших от нацистских преследований

Справка о выполнении плана совместных действий Федеральной архивной службы России и Государственного комитета по архивам и делопроизводству Республики Беларусь на 2001-2003 гг. за декабрь-май 2001 г.

План совместных действий Федеральной архивной службы России (Росархив) и Государственного комитета по архивам и делопроизводству Республики Беларусь (Госкомархив Беларуси) на 2001-2003 гг.

Сигнальная информация изданий государств СНГ

Республика Казахстан
Информационный бюллетень архивных учреждений Республики Казахстан 2000 № 3 (23)

Российская Федерация
Информационный бюллетень Федеральной архивной службы России 2000 № 2945

Архивное дело за рубежом

Журнал Международного совета архивов (МСА) "Архивум", том ХLV: Основные архивные проблемы: Стратегии по развитию

Сигнальная информация зарубежных журналов


ПОЛЬЩА

"Польський архівіст" (Archiwista Polski): щоквартальний часопис Товариства польських архівістів, Торунь, 2001, № 3-4 (23-24).

Хмелевський З. Напрямки розвитку сучасної архівістики

Робутка Г. Світові тенденції у підготовці архівістів

Тандецький Я. Історія та науковий доробок торуньського університетського центру підготовки архівістів

Хоражичевський В., Квятковська В. Підготовка архівістів в Університеті Миколая Коперніка в Торуні в 1951-2001 роках

Клапцінська Є. Підготовка архівістів у Вроцлавському університеті

Скупєнський К. Від архіваріуса до діловода. Еволюція професії архівіста протягом століть

Стемпняк В. Від архіваріуса до діловода. Еволюція професії архівіста протягом століть. Співдоповідь

Сєрповський С. Безперервне навчання

Барцяк А., Кжемінська А. Про початки та формування професії архівіста (середньовіччя)

Цяра С. Освіта та професійна позиція архівістів в Галичині в період автономії

Студії та матеріали

Стан та перспективи комп'ютеризації польських архівів. Дискусія, що відбулась в Торуні 12.VI.2001 за участі Е. Бородія, В. Хоражичевського, А. Яблоньського, Н. Кристка, М. Кучинського

Лашук А. Стан та перспективи комп'ютеризації польських архівів

Рассальський Б. В напрямку архівів завтрашнього дня (частина ІІІ)

Барцік М. Місце та значення архівів учбових закладів в архівній службі

АВС відомчого архівіста

Бородій Е. Список найважливіших відомчих правових документів, що регулюють документообіг. Доповнення та продовження (частина ІІІ)

Хроніка

Комп'ютеризація архівів, бібліотек та музеїв - сучасний стан та перспективи. Варшава 18-19 VI 2001 (Анна Лашук)

50 років торуньській архівістиці (Вальдемар Хоражичевський)

V Конференція архівів наукових установ. Краків 13-14 IX 2001 (Данута Гродовська-Кулінська)

VII Міжнародна архівна конференція країн Центральної та Східної Європи (Ізабела Мазур)

Рецензії

Обговорення


СЛОВАЧЧИНА

"Словацька архівістика" (Slovenska Archivistika), 2001, т. XXXVI, № 2.

Дослідження та статті

Ракош Е. Архівіта - значний феномен в архівній теорії та практиці

Місловічова В. Комітатський суд в місті Левоча (1850-1861). Аналіз архівного фонду

Рабік В. Фальсум області Спіша з 1250 р. До критики та інтерпретації найдавніших джерел, що стосуються Марцелового замку при Грабушицях

Валах Ю. Турецьке сусідство Словаччини та станові повстання в документах Державного обласного архіву в Банській Бистриці (1628-1711)

Марчекова О. Архівні документи з підвищення наукової кваліфікації випускників вищих шкіл в Словацькій академії наук

Вртел Л. Спроба визначити герб

Кралік Й. До деяких актуальних проблем правового оформлення словацьких цивільних гербів

Хури С. Статут про герб, печатки та інсігнії міста Жиліна від 1943 р.

Дискусія

Література

Рецензії та реферати

Бібліографічний огляд зарубіжних архівних журналів

Повідомлення

Хроніка

На початок
На початок