"Українська архівна енциклопедія"

"Українська архівна енциклопедія" /
Держкомархів України, УНДІАСД. - Ред. кол.: Матяш І. Б. (голова), Войцехівська І. Н., Дубровіна Л. А., Железняк М. Г., Зворський С. Л., Кулешов С. Г., Мітюков О. Г., Новохатський К. Є., Одинока Л. П., Онищенко О. С., Пиріг Р. Я., Смолій В. А., Сохань П. С., Яцків Я. С. - К.: Видавництво "Горобець", 2008. - 881 с.

ББК 79.34(4Укр)я2
У45

ISBN 978-966-625-056-1

© Держкомархів України, 2008

© УНДІАСД, 2008

© Автори статей, 2008

"Українська архівна енциклопедія" - перше в Україні видання енциклопедичного типу, в якому узагальнено досягнення вітчизняного архівознавства у його взаємозв’язках з іншими галузями історичної науки та суміжними дисциплінами, репрезентовано історичний досвід українських архівних установ, склад і зміст їхніх фондів та особисті здобутки видатних архівістів, подано відомості про зарубіжні архівні установи, спеціальні видання, міжнародні фахові організації.

Основні поняття та терміни відповідають таким напрямам: архівознавство, архівне законодавство, історія та організація архівної справи, система архівних установ, персоналії видатних архівістів, архівна освіта, архівна періодика, документознавство та діловодство, спеціальні історичні дисципліни й суміжні з архівознавством галузі знань, громадські організації та об'єднання в галузі архівістики.

Для фахівців у галузі гуманітарних наук, співробітників архівних установ, споживачів архівної інформації, а також широкого загалу.


2008 року Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства видано "Українську архівну енциклопедію" (далі - "УАЕ"). Це пілотний проект першого науково-довідкового видання енциклопедичного типу з питань архівної справи в Україні, підготовлений за результатами широкого обговорення робочих зошитів "УАЕ" (3 томи, 2006-2007).

До Реєстру слів "УАЕ" увійшло понад 1,2 тис. гасел - передусім, визначальні поняття, максимально необхідні для розуміння правових засад функціонування архівної галузі, принципів організації архівної справи в Україні та за її межами, форм і методів діяльності архівних установ, напрямів їх взаємодії зі спорідненими установами, складу і змісту Національного архівного фонду України.

Зараз Інститут приступив до роботи над розширеним та доповненим виданням "УАЕ" і запрошує до співпраці фахівців у галузі гуманітарних наук, співробітників архівних установ, усіх бажаючих, чиє коло інтересів пов'язане із вивченням архівної справи та архівознавства у світі, а також зі спеціальними історичними дисциплінами та суміжними з архівознавством науками.

Нижче вміщуємо Реєстр слів, до якого пропонуємо надавати доповнення, пропозиції та зауваження, а також надсилати статті про важливі поняття, які не ввійшли до "УАЕ".

Відповідно до проблематики та змісту статті можуть бути систематизовані за такими блоками: "Архівна справа", "Архівна наука і освіта", "Архівна та історична періодика, джерелознавчі видання", "Персоналії", "Документознавство та діловодство", "Спеціальні історичні дисципліни та суміжні галузі знань", "Наукові інституції".

Доповнення, пропозиції, зауваження та статті просимо надсилати на електронну адресу: avolkotrub@archives.gov.ua
Контактний телефон 275-90-57 Ганна Кирилівна Волкотруб, заступник директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

На початок
На початок