У середу 26 листопада 2014 року о 17.00 у залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт-лекція "Гітара в Україні: історія виконавства" за участю лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учнів заслуженої артистки України, професора КНУКіМ Вікторії ЖАДЬКО.
Під час зустрічі буде вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які розповідають про історію гітарного виконавства в Україні.
Вхід вільний.
Вікторія Жадько, гітаристка: "Історія гітари в Україні - відкрита й малодосліджена тема, хоча традиції є давні та глибокі. І наше завдання сьогодні - відновити, зберегти та розвинути надбане. Гітара в Україні звучить, маємо нагоду докласти й власних зусиль у спільну благородну справу".
Олена Кульчий, директор ЦДАМЛМ України: "У фондах архіву-музею зберігаються ноти творів, написаних для гітари українськими композиторами, а серед музейних предметів - гітара видатного українського поета Володимира Сосюри. Їх можна буде побачити під час концерту-лекції…".
Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся за тел.:
+380 44 2784481; +380 97 2329784.
e-mail: cdamlm@bigmir.net
Вікторія ЖАДЬКО (нар. 1967) - українська гітаристка, диригент і педагог, заслужена артистка України (1995), дипломант і лауреат численних міжнародних конкурсів (Польща, Данія, Італія, Голландія, Фінляндія, Росія), лауреат Республіканського конкурсу виконавців на народних інструментах у м. Івано-Франківськ (1988), де вперше в історії гітарного виконавства на терені колишнього СРСР їй було присуджено І премію, професор Київського Національного університету культури і мистецтв по класу гітари і диригування.
У 1982 р. закінчила ДМШ № 5 (клас викладача Л. С. Черповодської); у 1986 р. - Ворошиловградське (нині Луганське) державне музичне училище (клас викладача М. А. Півника); випускниця Київської Державної консерваторії ім. П.І.Чайковського (нині НМАУ ім. П. І. Чайковського) двох факультетів - оркестрового (1991 р., клас проф. М. А. Давидова) та диригентського (1993 р., клас н. а. України, проф. А. Г. Власенка).
Від 1989 р. здійснює численні фондові записи на УТ та УР як інструменталістка (соло, камерні ансамблі, з камерними та симфонічними оркестрами), а з 1993 р. і по теперішній час також у якості диригента ЗАСО Національної Радіокомпанії України. Як гітаристка та диригент, крім України, концертувала у Фінляндії, Данії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Росії, Білорусі, Великобританії, Голандії, співпрацюючи з провідними оркестрами цих країн. Є першим виконавцем цілого ряду творів сучасних українських та зарубіжних авторів.
У 1997-2000 рр. була головним диригентом симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії. Здійснила постановки двох балетів на сцені Харківського АТОБ: "Євпраксія" О. Канерштейна за романом П. Загребельного, "Лускунчик" П. Чайковського з колективом дитячого балетного театру м. Харкова.
Співпрацює з провідними симфонічними колективами України: Національним симфонічним оркестром, оркестром Національної Опери України, симфонічними оркестрами Львова, Одеси, Харкова, Луганська, Донецька та ін.
Від 1997 р. по теперішній час працює на посаді професора Київського Національного Університету Культури і Мистецтв по класах диригування та класичної гітари, засновник першої в Україні кафедри старовинної та камерної музики (ввід вересня 1997 р.), яку очолювала з моменту створення до 2000 р. Є одним з провідних педагогів України з класичної гітари: видано програму для ВНЗ по спеціальності "класична гітара", проведено численні відкриті уроки, майстер-класи та курси підвищення кваліфікації для викладачів класів гітари у початкових та середніх спеціальних навчальних закладів України. В. Жадько - постійний член журі кількох міжнародних гітарних конкурсів в Україні, Росії, Білорусі та Польщі. Вона є також першим та на сьогоднішній день єдиним українським диригентом, запрошеним до роботи в складі журі міжнародного конкурсу диригентів за межами України, зокрема, одного з найвідоміших, найпрестижніших та найдавніших у світі Міжнародного конкурсу диригентів ім. Г. Фітельберга (Польща). Її випускники, студенти та учні-гітаристи є лауреатами та призерами багатьох регіональних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів, самі успішно займаються викладацькою та виконавською діяльністю, деякі з них продовжують своє навчання у провідних навчальних закладах Європи.
ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:
1. Гаспар Санс. Павана і фуга.
Виконує лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Марія Тібірькова.
2. Сільвіус Леопольд Вайс. Чакона. (для лютні).
Виконує лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олена Тібірькова.
3. Мирослав Дрожджовський. "Figo-fago".
Виконує лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Марія Тібірькова.
4. Олександр Затинченко. "Караван".
Виконує лауреат всеукраїнських конкурсів Лев Бровко.
5. Валентин Задоянов. Скандинавська легенда: Вальхалла, Танок Валькірій.
Виконує лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олена Тібірькова.
6. Василь Леоненко. "Осінній ескіз".
Виконує лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Марія Тібірькова.
7. Марек Пасічний. "Босса".
Виконує лауреат всеукраїнських конкурсів Анастасія Йотка.
8. Валентин Задоянов. "Белтейн".
Виконує Роман Крохмаль.
Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю.
Мистецькі зустрічі супроводжувалися виставками унікальних архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України", "Україна-Франція") та ін.
Протягом 2012-2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, диригент Роман Ревакович, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Євген Геплюк, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, фортепіанний дует "Kiev Piano Duo" Олександра Зайцева-Дмитро Таванець, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співаки Роман Божко, Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, Любов Хахаліна, Олена Шиналь, бард Олеся Найдюк, драматург Тетяна Киценко, Національний ансамбпь солістів "Київська камерата" (художній керівник і диригент - Валерій Матюхін), ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник - Павло Колпаков), "Luna Ensemble" (художній керівник - Максим Коломієць), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці.
Автор ідеї та керівник проекту - директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм - головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.
Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу
Copyright © 2024 - Державна архівна служба України
Всі права застережені
Вебмайстер: webmaster@arch.gov.ua