Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу

Прес-реліз
Центрального державного архіву зарубіжної україніки
Київського міського будинку учителя

Документальна виставка до 120-річчя від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога Бориса Миколайовича Лятошинського (1894/95-1968) та концерт фортепіанної музики за участю піаніста, композитора Євгена Геплюка

У середу 15 жовтня 2014 року о 17.30 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт фортепіанної музики за участю піаніста та композитора Євгена Геплюка.

Під час зустрічі діятиме документальна виставка, присвячена 120-річчю від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога заслуженого діяча мистецтв УРСР, народного артиста УРСР, лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка Бориса Миколайовича Лятошинського (1894/95-1968).

В експозиції будуть представлені документи з особового фонду композитора та з інших фондів архіву-музею: нотні автографи, листування, фотографії, відгуки про творчість композитора та інші.

Особовий фонд Бориса Миколайовича Лятошинського нараховує 54 одиниці зберігання за 1916-1971 роки (фонд № 181, описи № 1, 2). Фонд було започатковано у листопаді 1968 року. Перші надходження - від дружини композитора Маргарити Олександрівни Лятошинської. У 1970 році архів-музей придбав за 1000 карбованців автографи опери "Золотий обруч"; Другої, Третьої, П’ятої симфоній та ін. творів композитора. У 1973 році афіші та програми концертів передала племінниця композитора, піаністка Ія Сергіївна Царевич. У 1979 році від Маргарити Олександрівни було отримано низку друкованих видань та музейних предметів, у тому числі й диригентську паличку Маестро.

У програмі концерту - твори Бориса Лятошинського, Якова Степового, Сергія Рахманінова та Євгена Геплюка.

Вхід вільний.


Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтеся:
тел: +380 44 2784481; +380 97 2329784.
e-mail: cdamlm@bigmir.net


Євген ГЕПЛЮК - піаніст та композитор, володар Гран-прі обласного конкурсу "Нові імена" (м. Хмельницький, 2000 р.), двічі дипломант Всеукраїнського конкурсу "Нові імена" (м. Київ, 1999 та 2000 рр.), дипломант Міжнародного конкурсу піаністів "Classic-Поділля"(м. Хмельницький, 2004 р.), концертмейстер кафедри мідних духових та ударних інструментів НМАУ ім. П. І. Чайковського.

Народився 15 вересня 1981 р. в м. Кам`янець-Подільський Хмельницької області.

У 2000 році закінчив теоретичний та фортепіанний відділи Xмельницького музичного училища ім. Вл. Заремби, у 2005 році - фортепіанний факультет, а у 2008 році - асистентуру-стажування НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас викладача - з. а. України Ю. М. Кота). У 2001-2005 роках займався композицією у класі н. а. України Л. М. Колодуба.

Має постійно насичену концертну діяльність, виступає з сольними програмами в концертних залах Києва, Хмельницького, Кам’янець-Подільского. Виступав з Хмельницьким обласним симфонічним оркестром (диригенти - Ернст Вюрдінгер (Австрія), Сергій Леонов (Україна)).

У творчому доробку Євгена Геплюка як композитора - камерні інструментальні (для фортепіано, струнного, духового та симфонічного оркестрів), камерно-вокальні та хорові твори. Твори Євгена Геплюка виконувались на фестивалях "Музичні прем’єри сезону" (м. Київ, 2004 р., 2007 р.), "MusicMarineFest" (м. Одеса, 2007 р.), "Київ Музик Фест" (м. Київ, 2007 р.).

Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=Ex7EDTYe3-w
https://www.youtube.com/watch?v=pBV8a8mIavI


ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:

  1. Степовий Яків, Прелюд пам'яті Тараса Шевченка.
  2. Лятошинський Борис, Три прелюдії ор. 38.
  3. Рахманінов Сергій, П’ять прелюдій з циклу op. 32.
  4. Геплюк Євген, Прелюдія, Веснянка та Токата.

Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю.

Мистецькі зустрічі супроводжувалися виставками унікальних архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України", "Україна-Франція") та ін.

Протягом 2012-2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; диригент Роман Ревакович (Польща); композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Максим Забара, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ірина Рябчун, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співаки Роман Божко, Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, Любов Хахаліна, Олена Шиналь, бард Олеся Найдюк, дует "Брати Че" (Василь та Віктор Чернявські), драматург Тетяна Киценко, філософи Андрій Нікітін та президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов; Національний ансамбпь солістів "Київська камерата" (художній керівник і диригент - Валерій Матюхін), ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник - Павло Колпаков), "Luna Ensemble" (художній керівник - Максим Коломієць), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці.

Автор ідеї та керівник проекту - директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм - головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.

На початок
На початок