16 квітня 2014 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться концерт "Susse Stille, sanfte Quelle..." ("Втіха тиші, ніжність джерела...") за участю ансамблю "Luna Ensemble". У складі ансамблю лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів: Олена Арбузова (сопрано), Анатолій Воробей (флейта), Максим Коломієць (гобой), Тетяна Мартинюк-Багрій (скрипка), Тетяна Гречанівська (віолончель), Роман Рєпка (фортепіано).
Luna Ensemble виник з ініціативи солістів Київського Національного Академічного театру оперети, які об’єднали свої зусилля у справі пропагування музики майстрів епохи бароко.
Учасники ансамблю сприймають музику бароко як живу традицію і бачать себе її продовжувачами, що також не виключає її переосмислення та осучаснення. Виконавці не ігнорують прогрес, а намагаються ним користатись, тож старовинна музика виконується на сучасних інструментах і в дещо сучасній манері.
Концерт присвячено пам'яті видатного композитора XVIIІ ст. Георга Фрідріха Генделя. Від 14 квітня 1759 р. минуло 225 років з дня його смерті. У програмі концерту - шість творів Г. Ф. Генделя - дві тріо-сонати, арії з ораторій та опер.
Адреса ЦДАМЛМ України:
вул. Володимирська, 22-А,
територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Вхід вільний.
Тел. для довідок: +380 44 2784481; +380 97 2329784.
Олена Арбузова, сопрано, солістка Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчила НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас н.а. України, проф. Є. С. Мірошниченко). Дебютувала на сцені театру оперети в ролі Одетти у виставі "Баядера" І. Кальмана. Зараз у послужному списку артистки такі партії: Лізхен ("Кавова кантата" Й. С. Баха), Панночка ("Майська ніч" М. А. Римського-Корсакова), Віолетта ("Фіалка Монмартру" І. Кальмана), Розалінда ("Летюча миша" Й. Штрауса), Елен ("Welcome to Ukraine або Подорож у кохання"), Арсена ("Циганський барон" Й. Штраус), Луіс Лейн та Б`янка Мінола ("Цілуй мене, Кет!" К. Портера), а також: Білосніжка ("Білосніжка та семеро гномів" В. Домшинського), Принцеса ("Пригоди бременських музикантів" Г. Гладкова) та інші.
Анатолій Воробей, флейта, соліст оркестру Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчив НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас проф. В. Антонова та проф. О. Кудряшова). Лауреат міжнародного конкурсу (Львів, 2003). Має постійні витупи як соліст та в складі різних камерних ансамблів з гастролями в Україні.
Максим Коломієць, гобой, соліст оркестру Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчив НМАУ ім. П. І. Чайковського як гобоїст (клас викл. В. Бойко) та композитор (клас в.о. проф. М. Ковалінаса). Переможець міжнародних конкурсів "Gradus ad Parnassum" (Київ, 2000) та "Шаг влево" (Санкт-Петербург, 2011). Брав участь у майстер-класах ансамблю сучасної музики Recherche та ансамблю старовинної музики Freiburger Barockorchester Ensemble Akademie (Фрайбург, Німеччина). У 2007 р. разом із композитором та піаністом Олексієм Шмураком заснував ансамбль сучасної музики Nostri Temporis. Як виконавець та композитор постійно бере участь у багатьох фестивалях як в Україні, так і за кордоном.
Тетяна Мартинюк-Багрій, скрипка, солістка оркестру Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчила НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас проф. Б. Которовича, клас камерного ансамблю засл. арт. України А. Середенко). Брала активну участь у багатьох концертах у складі камерних ансамблів та з оркестром у фестивалях України, Польщі, США та країнах Азії. Пройшла майстер-класи Валентина Стадлера (Санкт-Петербург), Олексія Горохова (Київ), Марка Лакіровича (США).
Тетяна Гречанівська, віолончель, солістка оркестру Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчила НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас з.а. В. Червова та н.а. І. Кучера). Учасниця багатьох камерних та симфонічних колективів. Серед них: "Київські солісти", "Київська камерата", НСОУ, Симфонічний оркестр Національної філармонії України. Мала гастролі у Німеччині, Швейцаріі, Нідерландах.
Роман Рєпка, фортепіано, концертмейстер Київського Національного Академічного театру оперети. Закінчив НМАУ ім. П. І. Чайковського. Лауреат і дипломант міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Член міжнародної асоціації піаністів-педагогів (EPTA). Постійний учасник фестивалів класичної та сучасної музики. У різні роки співпрацював з ансамблями "Рикошет", "Київ", "Нова музика в Україні". Записав твори М. Скорика, монооперу "Місячний Пьеро" А. Шенберга (у складі ансамблю), 3 диски вокальної музики В. Сільвестрова (разом з сопрано І. Галатенко). У 2011 р. підготував та здійснив прем'єру раніше невідомої 1-ої редакції Концерту для фортепіано (ор.18, F-dur) Л. М. Ревуцького.
ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:
1. Тріо-соната для гобоя, скрипки і басо-контінуо HWV 382
2. Арія "Un pensiero nemico di pace" ("Мислення – ворог світу") з ораторії "Il Trionfo del Tempo e del Disinganno" ("Тріумф часу та розчарування") HWV 46a
3. Німецька арія № 4 "Susse Stille, sanfte Quelle ..." ("Втіха тиші, ніжність джерела...") HWV 205
4. Тріо-соната для флейти, скрипки і басо-контінуо HWV 386a
5. Арія "Fido specchio" ("Вручаю дзеркало") з ораторії "Il Trionfo del Tempo e del Disinganno" ("Тріумф часу та розчарування") HWV 46 a
6. Арія Альцини "Tornami a vagheggiar" ("Повернися, щоб милуватися") з опери "Alcina" HWV 34
Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 року. Протягом 2012–2014 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євгеній Громов, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співачка Оксана Казанцева-Кабка, бард Олеся Найдюк, дует "Брати Че" (Василь та Віктор Чернявські), драматург Тетяна Киценко, філософи Андрій Нікітін та президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов; ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник – Павло Колпаков), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці. Зустрічі супроводжувалися виставками архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України") та ін.
Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм – головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.
Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу
Copyright © 2024 - Державна архівна служба України
Всі права застережені
Вебмайстер: webmaster@arch.gov.ua