19 листопада 2013 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" відбудеться третій концерт із циклу "ЗАБУТІ ВОКАЛЬНІ ШЕДЕВРИ ФРАНЦА ШУБЕРТА" за участю лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів Вікторії Заболоцької та піаніста, музичного критика Олександра Москальця.
Артисти вже двічі - 21 березня та 26 вересня 2013 р. - виступали в залі архіву-музею з виконанням творів відомого австрійського композитора Франца Шуберта (1797-1828).
19 листопада 2013 р. - 185 річниця з дня смерті Франца Шуберта. Він писав опери, симфонії, камерно-інструментальні твори, але найвідомішими є пісні. У програмі цього концерту - 11 пісень Франца Шуберта. У задумах музикантів виконати всі його камерно-вокальні твори.
Олександр Москалець: "Ці твори рідко з’являються у концертних програмах, навіть за кордоном. Шуберт створював пісні протягом всього життя. Загальна кількість його опусів для голосу з фортепіано сягає майже 800 назв. Ще нікому не вдалося проспівати їх усі..."
Адреса ЦДАМЛМ України:
вул. Володимирська, 22-А,
територія Національного заповідника "Софія Київська" (центральний вхід).
Вхід вільний.
Тел. для довідок: +380 44 2784481; +380 97 2329784
Вікторія ЗАБОЛОЦЬКА (сопрано) – лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Цього року закінчила магістратуру Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, клас викладача Ю. М. Заболоцького.
Успішно поєднує викладацьку роботу з концертно-творчою діяльністю. Нещодавно виконала унікальну програму з вокалізів композиторів різних епох.
Співала на сценах оперних театрів та концертних залів Європи й Америки, включаючи "Карнеґі-Холл" в Нью-Йорку, "Концертґебау" в Амстердамі, зал берлінського Домського собору, "Вікторія-Холл" (Онтаріо), зал Святого Патріка (Монреаль), Вашингтонський національний собор, філармонії Утрехта та Роттердама, численні зали Франції, Німеччини, Данії, Швеції, Іспанії тощо.
Виступала у складі хорів "Київ", "Кредо", "Хрещатик" (з 1996 р.). З цими колективами записала понад 40 компакт-дисків, з них 30 – як солістка. Численні радіокомпанії світу здійснили багато записів та трансляцій її співу. Постійно працює над розширенням репертуару. Зокрема, виконує понад 50 пісень Франца Шуберта.
"Культура і життя" писала: "У творах Шуберта Заболоцька намагається подати слухачеві найбагатшу палітру нюансів і відтінків, закладених у нотному тексті. Тремтливе ставлення до вказівок автора, володіння кантиленою, ретельне опрацювання німецької поезії – все це призвело до гідного результату" (28 березня 2013).
Олександр МОСКАЛЕЦЬ (фортепіано) – концертмейстер та музичний журналіст (оперний критик, має близько 1200 публікацій). Відвідав понад 40 країн світу, працював на радіо і телебаченні, займається науковою роботою. Закінчив аспірантуру відділу західних літератур Інституту літератури АНУ імені Т. Г. Шевченка (1995 р. – тема дослідження "Українські переклади Шарля Бодлера").
Як музикант переважно присвячує себе виконанню австро-німецької романтичної пісні. Концертував з багатьма солістами Національної опери України.
Протягом останніх 13 років працював в проекті "Музичні вечори в Національному заповіднику "Софія Київська"", виступаючи спочатку в Андріївській церкві, потім – у Хлібній палаті Софії Київської.
Програма концерту:
1. "На волі" ("Im Freien") D 880 (Й. Зайдль) (1826)
3. "До яблунь, біля яких я побачив Юлію"
4. "До моєї колиски" ("Vor meiner Wiege") op. 106 N 3, D 927
5. "Прекрасна зірка" ("Der liebliche Stern") D 861 (Е. Шульце) (1825)
6. "Бланка" ("Blanka") D 631 (Ф. Шлеґель) (1818)
7. "Молода монахиня" ("Die junge Nonne") op. 43 N 1, D 828 (Я. Крайґер) (1825)
8. "Пісня Анни Лайл" ("Lied der Anne Lyle") op. 85 N 1, D 830
(Е. Мак-Доналд, німецький переклад З. Май) (1825)
9. "Блондель до Марії" ("Blondel zu Marien") D 626 (слова невідомого) (1818)
10. "Привіт" ("Sei mir gegru?t") D 741 (Ф. Рюккерт) (1821?)
11. "До мого серця" ("An mein Herz") D 860 (Е. Шульце) (1825)
Літературно-музичний проект "Мистецькі зустрічі в архіві-музеї" було започатковано у квітні 2012 року. Протягом 2012–2013 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитор Олександр Щетинський, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Вікторія Ільченко, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співачка Оксана Казанцева-Кабка, бард Олеся Найдюк, дует "Брати Че" (Василь та Віктор Чернявські), драматург Тетяна Киценко, філософи Андрій Нікітін та президент фестивалю "Сходи до неба" Володимир Сімонов; ансамбль солістів "Sonor continuus" (художній керівник – Павло Колпаков), дитячий народний хор "Зірниця", київський театр "Відкритий погляд" та ін. митці. Зустрічі супроводжувалися виставками архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України ("Баян в українській музиці", "Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України"), тематичними оглядами ("Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України") та ін.
Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий. Координатор програм – науковий співробітник відділу довідкового апарату та обліку документів Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України, Голова – Ольга Гінзбург.
Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу
Copyright © 2024 - Державна архівна служба України
Всі права застережені
Вебмайстер: webmaster@arch.gov.ua