Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


5 лютого 2020 року відбулися консультації Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з директором Інституту досліджень тоталітарних режимів в Чехії Зденєком Газдрою та директором Архіву справ держбезпеки Чеської Республіки Свєтланою Птачніковою, у ході яких обговорено питання реалізації спільних гуманітарних проєктів, що сприятимуть нівелюванню наслідків тоталітаризму ХХ століття у взаємовідносинах України та Чехії у рамках Договору про співробітництво, підписаного сторонами 4 лютого 2020 року.

Цього ж дня Голова Державної архівної служби України зустрівся з директором Національного архіву Чехії пані Євою Драшаровою та заступником керівника департаменту архівного управління Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки пані Ленкою Лінхартовою.

Укрдержархів співпрацює з чеськими колегами відповідно до Договору про співробітництво між Державним комітетом архівів України та Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки, представленими відділом архівного відомства від 14 жовтня 2005 року.

У ході консультацій сторони домовилися розширити напрямки співробітництва та у зв’язку з цим розглянути можливість підготовки нової редакції Договору про співробітництво в архівній сфері.

Особливий інтерес для української та чеської сторін представлятиме взаємний обмін досвідом та організація стажувань, у т. ч. за напрямками реставрації та консервації архівних документів, створення фонду користування на електронних носіях, реалізації спільних виставкових проєктів та проєктів з оцифрування архівних документів й створення спільних електронних ресурсів.

Національний архів Чехії запропонував провести для українських архівістів стажування на базі архіву за напрямком реставрації архівних документів на паперовій основі. Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, в свою чергу, запропонував чеським архівістам відвідати Україну з метою дослідження архівних документів, що містять інформацію, що представляє інтерес для чеської сторони та обміну досвідом.

Анатолій Хромов ознайомився з документами української тематики, що зберігаються в Національному архіві Чехії та відвідав реставраційну майстерню.

6 лютого Голова Державної архівної служби України мав зустріч з директором Слов’янської бібліотеки – Національної бібліотеки Чеської Республіки, Лукашем Бабкою, обговорив можливі напрямки співробітництва та ознайомився з документами та матеріалами бібліотеки, у т. ч. тими, що пов’язані з Україною.


На початок
На початок