Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


У консультаціях керівників державних архівних служб України та Фінляндії взяли участь від української сторони: начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Державної архівної служби України Юлія Прилепішева, виконуюча обов’язки директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Алла Обжелян, заступник директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Маковська; від фінської сторони: директор з питань досліджень Національного архіву Фінляндії Пяйве Хаппонен, керівник напряму розвитку зв’язків з країнами колишнього СРСР Національного архіву Фінляндії Дмитро Фролов.
Голова Державної архівної служби України та директор Національного архіву Фінляндії обмінялися інформацією про діяльність своїх установ. Особливу увагу було приділено питанням впровадження новітніх технологій у діяльність архівних установ та організації віддаленого доступу до архівних документів в режимі он-лайн.
Юссі Нуортева, відзначив, що сьогодні кількість відвідувачів читального залу Національного архіву Фінляндії скоротилася до 1 тис. дослідників впродовж одного місяця, водночас кількість віртуальних користувачів архівною інформацією становить 12 тис. дослідників за цей же період. 90% від загальної кількості користувачів - це віртуальні дослідники. Як він зазначив, останні 15 років Національний архів Фінляндії не приймає на збереження документи у паперовому вигляді.
Тетяна Баранова інформувала фінську сторону, що сьогодні цифровізація діяльності державних архівних установ є одним з головних пріоритетів їхньої діяльності. Вона сподівається, що підписаний 12 вересня 2019 року Меморандум про співробітництво з Національним архівом Фінляндії сприятиме обміну досвідом у цьому напрямку з фінськими колегами та дасть можливість організувати тематичні стажування українських архівістів на базі Національного архіву Фінляндії.
Сторони обговорили можливість реалізації спільних виставкових проектів, зокрема присвячених історії становлення та розвитку українсько-фінських відносин, ІІ Світової війни та повоєнного періоду.
Юссі Нуортева зупинився на тому, що у фондах Національного архіву Фінляндії зберігаються документи радянських військовополонених, серед яких є військовополонені української національності. Фінську сторону цікавить наявна у державних архівних установах України інформація періоду ІІ Світової війни. У цьому напрямку можливе об’єднання зусиль обох сторін і реалізація спільних проектів інформаційно-гуманітарного характеру.
Наприкінці зустрічі обидві сторони підтвердили готовність продовжити подальшу активізацію взаємовигідного співробітництва у рамках підписаного Меморандуму.
Цього ж дня делегація Національного архіву Фінляндії відвідала Центральний державний архів вищих органів влади та управління України та Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.
У ЦДАВО України членів делегації ознайомили з оригіналами архівних документів періоду Української революції 1917–1921 років, що свідчать про майже 100-річну історію дипломатичних відносин між Україною та Фінляндією.


На початок
На початок