Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Урочистий захід відкрила директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Чижова. Вона розповіла про довгий шлях, який довелося здолати архівістам і родині Ошерових, щоб твори митця «перебралися» з Німеччини до Києва.
Підготовчі та організаційні роботи щодо перевезення мистецької колекції художника тривали кілька років. Завдяки зусиллям Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Державної архівної служби України, Посольства України у Німеччині, ЦДАМЛМ України влітку 2019 року колекція картин та скульптурних робіт Адольфа Григоровича, упорядкована подружжям Ошерових, прибула в Україну.
На церемонію передачі колекції приїхали рідні Адольфа Григоровича. Під оплески присутніх син художника – Євген – вручив дарчу на творчу спадщину батька директору Архіву-музею Олені Чижовій.
Зі словами вдячності за патріотичний чин Адольфа Ошерова до його рідних звернулися керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Наталія Колесніченко-Братунь, директор департаменту взаємодії з оргами державної влади Ілля Лозінський, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, доктор мистецтвознавства, професор, академік Національної академії наук України Олександр Федорук, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України Василь Перевальський, старший викладач магістерської програми «Юдаїка» Національного університету «Києво-Могилянська академія» Таїсія Сидорчук.
У рамках презентації відвідувачі отримали унікальну нагоду ознайомитися з основними віхами творчості художника А. Ошерова, побачити цінні твори образотворчого мистецтва та скульптурні роботи. Зокрема, художні роботи митця з пейзажних та портретних серій, серію пастелей «Забутий Житомир», циклу ілюстрацій до давньоєврейської духовної та літературної пам’ятки Агади, скульптури у дереві на тему війни та Голокосту, керамічні скульптури малої форми, архівні документи художника.
Загальна кількість переданих музейних предметів становить 485 одиниць, серед яких і найголовніший доробок митця, справа його життя – 140 ілюстрацій до давньоєврейської духовної та літературної пам’ятки Агади. Власне, на сьогодні це найбільша колекція ілюстрацій Агади у світі.
В урочистому заході взяли участь відповідальні працівники Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, Державної архівної служби України, державних архівних установ, музеїв, наукових установ, творчих спілок, представники громадськості та ЗМІ.


Довідково.
Адольф Григорович Ошеров – український художник, член Національної спілки художників України, народився 11 березня 1930 р. у Києві. Закінчив київську філію Поліграфічного інституту імені Івана Федорова у Львові. З 1957 року працював у Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва творчо-виробничого об’єднання «Художник». Як художник-проектувальник, оформив низку експозицій у павільйонах ВДНГ України, виставки та інтер’єри різних установ і організацій. Спеціалізацією художника стало створення музейних експозицій.
За роки роботи у Творчому об’єднанні «Художник» підготував експозиції 50 музейних установ України і Молдови. З кінця 1970-х рр. займається різьбленням по дереву, у 1990-х починає створювати керамічні скульптури.
На картинах митця – краєвиди України, Кавказу, Німеччини. Пише портрети, автопортрети. Справою свого життя вважає серію зі 140 художніх робіт-ілюстрацій до Агади.


На початок
На початок