Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Від Укрдержархіву участь у консультаціях взяли начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Державної архівної служби України Юлія Прилепішева, директори Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Наталія Маковська та Центрального державного електронного архіву Юрій Ковтанюк.
Особливу зацікавленість під час спілкування викликав досвід естонських архівістів у напрямку забезпечення національного електронного документообігу та збереження електронних документів, удоступнення архівних документів для користувачів за допомогою створення відповідних електронних баз з доступом до них у мережі Інтернет, надання платних послуг тощо. Комплекс архівних документів, що зберігається у Національному архіві Естонії, є доступним для користувачів через архівну інформаційну систему AIS.
Одним із положень Угоди про співробітництво, підписаної керівниками архівних служби України та Естонії 22 травня 2018 року, передбачено проведення спільних наукових досліджень, включаючи впровадження та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у повсякденній роботі.
Голова Державної архівної служби Тетяна Баранова підтримала ініціативу директора Центрального державного електронного архіву щодо організації та проведення відповідного стажування працівників архіву в Національному архіві Естонії. Національний архівіст Естонії Пріт Пірско підтвердив готовність естонської сторони провести таке стажування на базі відділення Національного архіву Естонії в Тарту.
Цього ж дня Пріт Пірско відвідав Центральний державний архів вищих органів влади та управління України та Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, де ознайомився з діяльністю архівів, складом та змістов документів, що зберігаються в їх фондах.
На початок
На початок