Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Експозицію виставки Державна архівна служба України підготувала у співпраці з Національним архівом Грузії та Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин за сприяння та організаційної допомоги Міністерства юстиції Грузії, Посольства України в Грузії, Державного архіву Київської області.
Роботу над спільним виставковим проектом було розпочато ще у 2016 році з ініціативи Національного архіву Грузії.
Відкриваючи виставку, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова підкреслила, що українсько-грузинські відносини мають багаторічну історію.
У вступному слові Генеральний директор Національного архіву Грузії Теона Іашвілі акцентувала увагу на тому, що українські та грузинські архівісти, працюючи над експозицією виставки, відібрали із тисячі архівних документів найцікавіші за змістом та маловідомі широкому загалу.
З вітальним словом до учасників звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії Ігор Долгов, який відзначив, що документальна виставка, підготовлена архівістами обох держав, є документальним свідченням плідних багаторічних відносин України та Грузії не тільки в дипломатичній сфері, а й у галузі науки, культури, економіки. Багатогранність дружніх зв’язків українського та грузинського народу відображена саме в представлених в експозиції архівних документах.
В експозиції виставки представлено 64 документи із фондів Національного архіву Грузії, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Державного архіву Одеської області, що хронологічно охоплюють період з 1917 по 1921 роки, які розміщено на 50 стендах.
Широкому загалу представлено Третій Універсал Української Центральної Ради від 7 листопада 1917 р.,що проголошував Українську Народну Республіку, Акт Незалежності Грузії, прийнятий 26 травня 1918 року Національною Радою Грузії і затверджений Установчим зібранням 12 березня 1919 року, матеріали про діяльність Української дипломатичної місії на Кавказі, поточне листування, телеграми, фотографія Голови Надзвичайної місії Української Народної Республіки до Грузії І. Красковського.
Окрім того, до експозиції включено дипломатичний паспорт І. Красковського 1919-1921 рр. та дипломатичний паспорт та уповноваження Генерального консула Української Держави в Тіфлісі Л.Лісняка.
Цікавим в експозиції виставки є документ наданий Національним архівом Грузії – Угода між Українською Державою та Республікою Грузія про обмін товарів від 7 грудня 1918 р., яка врегулювала торговельно-економічні відносини двох держав.


На початок
На початок