Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


Серед архівних документів на особливу увагу заслуговують документи з приватного архіву св. п. Петра Матули, у тому числі листування з релігійними, громадсько-політичними, культурно-освітніми організаціями та відомими діячами української діаспори, зокрема з патріархом і кардиналом Й. Сліпим, Св. патріархом Київським і всієї Руси-України Мстиславом І, прот. о. П. Маєвським, В. Кохно, Ю. Криволапом та іншими щодо будівництва пам’ятника митрополитові Василю Липківському в Українському пантеоні у Саут-Баунд-Бруці (США); листування з членами Організації демократичної української молоді в США (ОДУМ), священником, кобзарем, художником С. Кіндзерявим-Пастухівим, відомим пропагандистом кобзарського мистецтва, видавцем журналу «Бандура» М. Досінчуком Чорним та іншими.
Також у документальному надходженні є листування, публікації, рецензії відомого редактора, публіциста, письменника, українського радіожурналіста (радіо «Свобода», «Голос Америки»), дійсного члена УВАН Миколи Француженка.
Колектив архіву дякує п. Ользі Матулі за цінний дар та сподівається на подальшу плідну співпрацю у поповненні ЦДАЗУ архівними документами, що висвітлюють життя, громадсько-політичну, культурно-освітню й релігійну діяльність української діаспори в Європі та США.
На початок
На початок