Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


23 листопада 2016 р.

До ювілейної дати, 120-річчя від часу утворення Чернігівської губернської вченої архівної комісії, 23 листопада 2016 року у приміщенні Державного архіву Чернігівської області розпочалося експонування фотодокументальної виставки. Також зазначеній даті присвячено засідання круглого столу.

Чернігівська губернська вчена архівна комісія була створена в 1896 році на підставі "Положення про губернські історичні архіви та вчені архівні комісії" й плідно працювала до початку Першої світової війни, з початком революційних подій її діяльність поступово сходить нанівець.

Презентовані на виставці документи, а їх майже 50, об’єднано в групи: "Члени Чернігівської архівної комісії", "Документи із колекції Чернігівської архівної комісії", "Діяльність Чернігівської архівної комісії" тощо.

Перший стенд об’єднав світлини із зображенням найяскравіших представників Комісії: Олександра Лазаревського (її почесний член), Петра Добровольського (керуючий справами Комісії), Іллі Шрага (помічника голови Комісії), Олександра Русова, Михайла Коцюбинського, Петра Бугославського, очільника Комісії з 1911 року Вадима Модзалевського, Валентина Шугаєвського та Якова Ждановича.

Також на виставці презентовано документи з колекції Архівної комісії. Серед них, Універсал гетьмана Кирила Розумовського, царські грамоти, зокрема, грамота Катерини II на пергаменті, грамота Чернігівського губернського предводителя дворянства та багато інших.

Презентовано на виставці й сучасні наукові розвідки щодо діяльності Чернігівської архівної комісії, серед них стаття Григорія Кураса, дослідника історії Комісії. Виставка зацікавить істориків, краєзнавців, студентську молодь. Під час проведення круглого столу доповідачі розповіли про діяльність Чернігівської архівної комісії, про її внесок у започаткування архівної, музейної та бібліотечної справ. Інші виступи присвячені сучасному розвитку архівної справи на Чернігівщині.

На початок
На початок