Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


23 листопада 2016 р.

На виконання Указу Президента України від 13 листопада 2014 року "Про День Гідності та Свободи" 18 листопада 2016 року у приміщенні Державного архіву Чернігівської області розпочато експонування фотодокументальної виставки "До Дня Гідності та Свободи".

Для ознайомлення з виставкою до Держархіву області запрошено студентів Кооперативного технікуму. Також у заході взяли участь: Леонід Сахневич, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації, Петро Антоненко, головний редактор газети "Світ" та Сергій Горобець, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

У вступному слові директор Державного архіву Чернігівської області, Воробей Р.Б., зазначила, що події, які відбувалися в Україні в листопаді 2013 року – лютому 2014 року, є проявом волевиявлення громадян України, які обрали європейський шлях розвитку країни.

На виставкових стендах презентовано 50 світлин, копії друкованих видань та багато інших документів, що відтворюють події Революції Гідності в містах Києві та Чернігові, й хронологічно охоплюють період – грудень 2013 року – 2015 рік. Саме ці документи покладено в основу формування архівної колекції Держархіву області, присвяченої Революції Гідності.

Візуальне сприйняття світлин доповнено спогадами учасників київського та чернігівського Майданів, записані співробітником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем. Знаходячись в епіцентрі історичних подій, вони стали свідками проявів людяності, взаємодопомоги та звитяги з однієї сторони, підступності, жорстокості – з іншої.

Представники ЗМІ підготували теле- та радіопередачі про початок експонування виставки та її документальний склад для використання у випусках новин.

На початок
На початок