Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


26 липня 2016 р.

На церемонії з вітальним словом звернулась до її учасників радник заступника голови Київської облдержадміністрації з питань релігій та національностей Ткачук Л. С., яка висловила вдячність працівникам Державного архіву Київської області за організацію заходу. Презентацію документів виставки в електронному форматі провела начальник відділу використання інформації документів та інформаційних технологій, кандидат історичних наук О. М. Бєлая. В ході презентації представлені документи Державного архіву Київської області, Центрального державного історичного архіву України в м. Києві, Центрального державного архіву кінофотофонодокументів імені Г. С. Пшеничного про різні періоди релігійного життя на теренах Київщини: ХVІІІ - на початку ХХ століття, 1917-1941 рр., 22 червня 1941-початку 1944 рр. середини ХХ – початку ХХІ століть. Це документи про святкування 900-річчя хрещення Русі у Києві, статути християн різних конфесій, затверджені Київським губревкомом на початку 20-х рр. ХХ століття, документи про вклад священнослужителів у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, релігійне життя на Київщині у повоєнні часи та на початку ХХІ століття.

З нагоди Дня хрещення Київської Русі-України на церемонії представлені книги з історії християнства, видані на підставі документів Державного архіву Київської області та подаровані архіву авторами видань.

На заході були присутні Апостольський Адміністратор Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви Єпископ Віталій Скомаровський, керівник Київського обласного управління Української християнської євангельської церкви єпископ Саламаха Микола Степанович, Протопресвітер Київський, представник Київської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви митрофорний протоієрей Ігор Онишкевич, начальник управління духовної освіти і катехізації Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей Ігор Ковровський, Благочинний Київської області Української Православної Церкви Київського Патріархату – митрофорний протоієрей Василь Чупровський, секретар Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви митрофорний протоієрей Віталій Даньчак, заступник голови Об`єднання церков євангельських християн-баптистів м. Києва та Київської області пастор Бойко Володимир Васильович, представник комітету по зв`язках з громадськістю Регіонального Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів Денщиков Володимир Леонідович, представники інших церков та релігійних громад, Київської обласної державної адміністрації, науковці.

Гості церемонії ознайомились з оригіналами документів, які зберігаються у Державному архіві Київської області. Перлиною заходу стали три напрестольні Євангелія, надруковані в Москві церковнослов'янською мовою у 1789, 1800 та 1884 роках з розкішним кованим окладом, оздобленим рослинним орнаментом і фарфоровими медальйонами, на яких зображені Ісус Христос, святі Матвій, Марк, Лука та Іоанн.

На початок
На початок