Головна сторінка | Архів новин | Архіви в світі | Корисні посилання | Контакти | Карта порталу


5 травня 2016 р.

5 травня 2016 р. у Київському міському будинку учителя (м. Київ, вул. Володимирська, 57) відбулося відкриття документальної виставки "У спільній боротьбі", присвяченої українцям, які служили у складі радянської та союзницьких армій під час Другої світової війни. Виставка підготовлена Центральним державним архівом зарубіжної україніки спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

Виставку відкрила директор архіву, кандидат історичних наук І. М. Мага. У заході взяли участь генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні І. П. Ковальчук, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор І. К. Патриляк, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор О. Є. Лисенко. Виставку відвідали представники Міністерства юстиції України, Управління освіти Шевченківського району м. Києва, архівів, музеїв, викладачі та студенти історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, вчителі та учні київських шкіл і гімназій, ветерани, представники засобів масової інформації.

Невідомі широкому загалу документи містять інформацію про участь українців у лавах радянської армії, збройних сил Канади, США та Франції під час бойових дій на теренах Європи. Документи виставки інформують про реакцію українців закордоння на початок війни та їх готовність добровільно вступати у військо, про високий професійний рівень українських вояків союзницьких армій та їх участь у підпіллі. Експоновані документи розкривають долі цілих українських родин, сини та доньки яких вступили у боротьбу із нацизмом. Значний внесок у перемогу в Другій світовій війні зробило українське жіноцтво, що проявило особливий героїзм, як у складі радянської армії, так і армій союзників. Особливу увагу зосереджено на документах, які красномовно свідчать про бойові успіхи та нагородження українських воїнів держав-переможниць.

Виставка триватиме до 20 травня 2016 року.

На початок
На початок